Join date : 11.04.2008
Age : 35
Местожителство : Montana

Футболна кариера Empty
ПисанеЗаглавие: Футболна кариера   Футболна кариера Icon_minitimeПет Апр 11, 2008 9:52 pm

Син е на футболист и е закърмен с идеята за най-великата игра. От малък е запален по футбола и на 8 годишна възраст започва тренировки в базата на един от най-великите клубни отбори за всички времена, а именно местния Ливърпул. Не е трудно да бъде забелязан неговия невероятен талант и треньорският щаб бързо разбира, че скоро на Анфийлд Роуд ще се появи нова движеща сила в лицето на местно момче, което носи във вените си традициите на любимия тим. Стиви Джи ( както го наричат феновете) се появява за пръв път на терена през 1998 в мач срещу Блекбърн Роувърс(0:2), влизайки като резерва през втората част. Пълния му дебют е срещу Селта Виго в дубой от турнира за Купата на Уефа, а за пръв път поразява чужда врата на 05.12.1999 чрез брилянтен гол срещу Шефийлд Уензди. За пръв път облича фланелката на националния отбор на 31.05.2000 г. срещу Унгария (0:2), а първия си гол отбелязва срещу Германия (5:1). От тогава името на Стивън Джерард е синоним на постоянство и добра игра. След многобройните му добри изяви не само като гениален футболист, а и като чудесен водач, бившият треньор на Ливърпул, Жерар Улие решава да му повери капитанската лента. Джерард облича нова фланелка (с номер 8, заменил предишния му - 17) и сякаш става още по-добър на терена. През 2005 постига връх в кариерата си, когато във финал на ШЛ успява да изведе отбора си до пета КЕШ в историята му след като на полувремето Ливърпул губи с 3:0 от Милан в Истанбул.

Впоследствие Джерард преподписва с тима и опровергава слуховете за негов евентуален трансфер в тима на Челси. Стивън Джерард е признат футболен талант и е печелил много награди, най-ценната от който е MVP през 2005, а попадението му срещу вечния враг Манчестър Юнайтед 2000/2001 е избран за гол на сезона, както и за най-красив гол в историята на Ливърпул. През сезона 2005/2006 в Премиършип, Джерард успява да изведе тима си до 3 място в класирането, едва на точка от втория тим, Манчестър Юнайтед, и си заслужи приза за играч номер едно за сезона на Острова, определен от Асоциацията на Професионалните играчи. Също така, тази година ще запомни със спечелването на Ф.А. Къп в oспорван мач с отбора на Уест Хям, както и с участието си на Световното Първенство по Футбол в Германия, където Джерард стана голмайстор на националния отбор на Англия с 2-те си отбелязани попадения.

Финалът в Истанбул-2005 г.
Ливърпул игра срещу отбора на Милан на финала на Шампионската лига в Истанбул.Мачът започна лошо за играчите на Ливърпул. На полувремето те губеха с 0-3. Изглеждаше,че Милан вече са спечелили трофея. Рафа Бенитез направи няколко тактически промени на полувремето, най-решаващата от които бе смяната на Дитмар Хаман на мястото на Стив Финан,която позволи на Джерард да натисне по-напред. Смените бяха успешни и Ливърпул се завърна в играта по един от най-знаменитите начини в спортната история.

В едни фантастични шест минути Ливърпул отбеляза три пъти, за да изравни до 3-3. В 54-тата минута Джерард засече с глава центриране на Йон Арне Рийзе и вкара първия гол за Ливърпул. . Две минути по-късно Дитмар Хаман отбеляза втория гол за "Червените". Секунди по-късно Дженаро Гатузо събори Джерард в наказателното поле и беше отсъдена дузпа. Шаби Алонсо застана зад топката,но Дида спаси, не успявайки да задържи топката.Алонсо добави и вкара изравнителния гол.

Нямаше повече голове в редовното време, което доведе мача до продължения,през които голове също нямаше. Победителят трябваше да се определи чрез дузпи. След невероятните спасявания на Йержи Дудек и почти безгрешните изпълнения на съотборниците му,Ливърпу спечели купата след един впечатляващ финал,който завинаги ще остане в историята.